Třebíčský novoroční koncert v rytmu valčíku, polky a filmových melodií

Třebíčský novoroční koncert v rytmu valčíku, polky a filmových melodií

KULTURA - JAKÉ TO BYLO - včera 8. 1.

Dirigent Jiří Jakeš s jihlavskými filharmoniky.

Dirigent Jiří Jakeš s jihlavskými filharmoniky.

foto: Milan Krčmář

 

Filharmonii Gustava Mahlera opět doplnili i zpěváci – což nemají ani vídeňské koncerty.

 

Na krásném modrém Dunaji, La Traviata, ale i Láska nebeská či Fantom opery. Inu jak dnes řekl moderátor druhého slavnostního novoročního koncertu jihlavské Filharmonie Gustava Mahlera v třebíčském Divadle Pasáž Vladimír Holeš, letošní program bude valčíkově-filmový. Měla to tak trochu na svědomí organizátorka celého večera, Ivana Řídká z agentury KulturTOP, protože si přála do repertoáru zařadit duet právě z Fantoma opery. A sopranistka Miroslava Časarová a tenorista Bohdan Petrovič jí její přání velmi rádi splnili – ovšem hlavně díky dirigentu Jiřímu Jakešovi, který tuto nesmrtelnou muzikálovou píseň pro tuto příležitost upravil. Ale aby v tom Fantom opery nebyl sám, tak k tomu Jiří Jakeš přidal ještě aranžmá dalších písní, takže druhá polovina koncertu se nesla v trochu rockově-popovém duchu. Nutno podotknout, že k radosti všech hostů, kteří stejně jako loni zaplnili celý velký sál Pasáže. Největší sál na Vysočině s kapacitou 525 sedících diváků.

Je ale pravda, že na konci už neseděl nikdo, protože všichni aplaudovali vestoje. Ocenili jak valčíky a polky rodiny Straussů, tak i Čardášovou princeznu od Imré Kálmána, tak i již zmíněné filmové melodie či srdcebol Je suis malade, který tak proslavila Lara Fabian.

A samozřejmě i Pochod Radeckého, jímž končí každý novoroční koncert Vídeňské filharmonie sledovaný každoročně miliony diváků po celém světě. A stejně jako ve Vídni i v Třebíči se tleskalo do taktu přesně podle pokynů pana dirigenta. Třebíčská Pasáž se zkrátka zase po roce proměnila ve vídeňský Zlatý sál Hudebního spolku Musikverein. A to včetně květinové výzdoby!

 

Tak zase za rok, jihlavští filharmonici a milovníci krásné hudby.Naši partneři